باشگاه خبرنگاران: مهرداد افشاریان، متخصص پوست و مو تصریح کرد: لکه‌های کبدی، لکه‌های قهوه‌ای روشن یا تیره‌ای هستند که به طور عمود بر روی صورت یا پست دست ظاهر می‌شوند.

وی با بیان اینکه لکه‌های کبدی در افراد مسن و سالمند شیوع بیشتری دارد، تصریح کرد: نور خورشید علت اصلی لکه‌های کبدی بوده و در واقع افرادی که بیشتر در معرض آفتاب هستند، بیشتر دچار این عارضه پوستی می‌شوند.

افشاریان با اشاره به نگرانی‌هایی که در خصوص لکه‌های کبدی وجود دارد، تاکید کرد: بر خلاف بسیاری از تصورات و باورها، لکه‌های کبدی خوش خیم و غیر سرطانی بوده و در واقع سرطانی نیستند.

وی افزود: اگرچه لکه‌های کبدی ظاهر نامناسبی به پوست می‌دهند اما معمولا بی ضرر و بدون درد هستند و مشکل خاصی به همراه ندارند.

افشاریان خاطرنشان کرد: بهترین و ساده ترین راه پیشگیری از لکه‌های کبدی، پرهیز از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید و همچنین پوشاندن پوست بدن و استفاده از کرم‌های ضد آفتاب قوی و مناسب است.


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

موسسه خیریه کسا
با انجام یک آزمایش خون ساده و ثبت نام در بانک جهانی اهدا سلول بنیادی خون  از طریق  http://iscdp.tums.ac.ir  (واقع در بیمارستان شریعتی تهران)به نجات جان بیماران وخیم خونی(عموما کودکان)بشتابیم
amirhussein

گرامی باد یاد و خاطره امیرحسین و با آرزوی شفا و سلامتی برای همه کودکان درگیر با سرطان
شماره تماس جهت مشاوره: 09130782168


Top