نهمین بازارچه خیریه


گزارش روزنامه اصفهان امروز

اصفهان امروز: نمایشگاه و بازارچه خیریه «کودکان امید» از دیروز (12 بهمن) در باغ غدیر گشایش یافته و تا 22 بهمن برپاست تا درآمد حاصل از فروش خود را به خانواده های کودکان مبتلا به سرطان در اصفهان اختصاص دهد.
این نهمین بازارچه خیریه است که گروه همراه امید برپا کرده است. رضوان سلیمی، که این گروه خیریه را تاسیس کرده انگیزه خود از ایجاد این گروه را تجربه اش در نگهداری از فرزندش، امیرحسین می داند و می‌گوید: «پسرم سرطان داشت و من حدود شش سال به بیمارستان رفت و آمد می  کردم. هیچ موسسه دولتی نیست که از این کودکان و خانواده  های آن‌ها را که هزینه زیادی برای درمان بیماری می کنند، حمایت کند. من که خودم این شرایط را دیده بودم خیلی دوست داشتم تا هر کمکی از دستم برمی آید برای این کودکان و خانواده های آن‌ها انجام دهم. «خیریه کسا» همه هزینه های دارو و درمان بیماری این کودکان را کمک می کند اما هزینه های متفرقه ای نیز هست که کسی نمی پردازد ما با برگزاری بازارچه سعی می کنیم کمکی هر چند اندک برای تامین این هزینه  های متفرقه انجام دهیم.»
در این بازارچه خیریه بیشتر محصولات مشاغل خانگی به فروش می رسد. به گفته سلیمی، برگزاری این بازارچه هم جنبه اشتغالزایی دارد برای خانواده  هایی که کودکانشان درگیر بیماری سرطان هستند و هم افرادی که در خانه محصولاتی را تولید می کنند اما بازار و امکان فروش آن را ندارند. به این شرط که افراد شرکت کننده در نمایشگاه درصدی از درآمد حاصل از فروش خود را به خیریه اختصاص ندهند به آن‌ها غرفه داده می‌شود.
در کنار برگزاری نمایشگاه و بازارچه خیریه، بروشورهایی نیز میان بازدیدکنندگان توزیع می‌شود تا آن‌ها با بیماری سرطان و پیشگیری از آن بیشتر آشنا شوند. سلیمی می‌گوید که فعالیت‌های خیرخواهانه مثل برگزاری بازارچه‌های خیریه در کنار جمع‌آوری مبلغی که چندان قابل‌توجه نیست باعث می‌شود تا برگزارکنندگان انرژی مثبت بگیرند چون متوجه می‌شوند که در برابر درد و مشکلات دیگران به‌ویژه کودکان بیمار، بی‌تفاوت نیستند.
آمدن کودکان بیمار و خانواده‌هایشان به بازارچه‌ای که در فضای باز برگزارشده به گفته سلیمی به آن‌ها نیز انگیزه و انرژی بیشتری می‌دهد تا فقط در بیمارستان و سرگرم درمان نباشند بلکه فضاهای دوستانه و پرشور را نیز ببینند.
نمایشگاه و بازارچه خیریه «کودکان امید» تا 22 بهمن در باغ غدیر برپاست. شما نیز می‌توانید با بازدید و در صورت تمایل خرید از محصولات این نمایشگاه در کار خیر گروه همراه امید به کودکان مبتلابه سرطان و خانواده‌های آن‌ها شریک شوید.مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

محمود سلیمی   1394/11/19
خسته نباشید به همه زحمت کشان
موسسه خیریه کسا
با انجام یک آزمایش خون ساده و ثبت نام در بانک جهانی اهدا سلول بنیادی خون  از طریق  http://iscdp.tums.ac.ir  (واقع در بیمارستان شریعتی تهران)به نجات جان بیماران وخیم خونی(عموما کودکان)بشتابیم
amirhussein

گرامی باد یاد و خاطره امیرحسین و با آرزوی شفا و سلامتی برای همه کودکان درگیر با سرطان
شماره تماس جهت مشاوره: 09130782168


Top